Rozliczanie Poloniex

Strona Poloniex

Przejdź do: Parametry | Generowanie kluczy API | Eksport plików

Parametry

OperacjaAPIImport pliku
Kupno / sprzedaż
Wypłaty środków
Hard-fork
Program partnerski

Generowanie kluczy API

Po zalogowaniu się na giełdę, klikamy w menu ustawień i wybieramy API KEYS.

Jeżeli na swoim koncie masz aktywne uwierzytelnianie dwuskładnikowe (Two-factor authentication), to akcje związane z ich zatwierdzaniem mogą się różnić.

Na widocznej stronie tworzymy nowy klucz przy użyciu przycisku Create New Key. Jeżeli przycisk nie jest widoczny, należy najpierw kliknąć Enable API, aby aktywować API, a następnie zatwierdzić akcję linkiem potwierdzającym wysłanym na e-mail.

Generowanie nowego klucza API musi być potwierdzone. Przy domyślnym poziomie bezpieczeństwa konta, zostanie wysłany link potwierdzający operację, w który musimy kliknąć w ciągu 15 minut.

Po kliknięciu w link powinniśmy ujrzeć informację o poprawnym utworzeniu klucza.

Klucz publiczny (API Key) i klucz prywatny (Secret) powinny zostać wyświetlone.

Klucze będzie można odczytać także później po wejściu do ustawień kluczy API, jednakże, aby wyświetlić klucz prywatny będzie wymagane kliknięcie przycisku Show i dodatkowe potwierdzenie operacji.

Wygenerowaną parę kluczy należy wprowadzić do systemu podając w polach:

  • Public – API Key
  • Private – Secret

Po wygenerowaniu klucza API ważne, aby zadbać o odpowiedni poziom uprawnień kluczy. Odczyt historii nie wymaga dodatkowych opcji, a zatem warto odznaczyć wszystkie pola dla przekazywanego klucza w sekcji Options. Domyślnie zaznaczone jest pole Enable Trading, które warto odznaczyć. W przeciwnym razie, osoba posiadająca klucz będzie miała możliwość zarządzania ofertami na koncie użytkownika.

W razie potrzeby, dostęp do API można całkowicie zablokować przez użycie przycisku Disable API. Pojedynczy klucz można usunąć przez wybranie przycisku Delete obok wybranego klucza. Będzie to skutkować zablokowaniem możliwości korzystania z kluczy API.

Aby dodatkowo zwiększyć poziom bezpieczeństwa, warto aktywować uwierzytelnianie dwuskładnikowe i ograniczyć możliwość używania klucza dla IP z danej listy.

W tym celu przy wybranej parze kluczy API wybieramy przy IP Access Restriction opcję Restrict access to trusted IPs only (Recommended).

Zatwierdzamy kodem z 2FA.

I na koniec wprowadzamy adresy IP, które mają mieć dostęp do danej pary kluczy API. Nasz serwer używa IP: 46.4.77.12. Po wprowadzeniu tego IP w pole przy Trusted IPs klikamy przycisk Save. Aby wprowadzić więcej adresów IP, należy je oddzielić przecinkami.

Zapis zmian wymaga potwierdzenia kodem z 2FA.

Eksport plików

Jeżeli na koncie były realizowane wypłaty kryptowalut, zalecane jest skorzystanie z odczytu historii poprzez API, ponieważ Poloniex nie umożliwia pobranie informacji o prowizjach pobranych podczas wypłaty środków.

Generowanie raportu możliwe jest po zalogowaniu się na swoje konto i wybranie z menu po prawej u góry: Orders > My trade history & analysis (lub w wersji z mniejszymi ekranami: Account > Orders > My trade history & analysis. Przejdź do strony.


Po wczytaniu się strony, klikamy na przycisk Export History widoczne na stronie.

Pojawi się okno, w którym należy wybrać zakres dat do eksportu. Należy wybrać cały okres historii, który chcemy rozliczyć. W przypadku, gdy plik nie będzie mógł być poprawnie wyeksportowany, ze względu na dużą liczbę transakcji na giełdzie, należy pobrać wiele plików wskazując krótsze okresy czasu lub skorzystać z możliwości pobierania historii za pomocą kluczy API.

Pobraną historię w formacie pliku CSV można zaimportować do naszego systemu.

Nasz serwis używa plików cookies, aby dostarczać użytkownikom możliwość korzystania z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu wg polityki Google Analytics. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Rozumiem