Oferta

Automatyzacja rozliczeń kryptowalut

Platforma rozliczkryptowaluty.pl oferuje rozwiązanie pozwalające na automatyzację rozliczeń transakcji w kryptowalutach w oparciu o dedykowane oprogramowanie online. Na podstawie zaimportowanych operacji z giełd i kantorów kryptowalut, aplikacja wygeneruje szczegółowy raport podatkowy w oparciu o aktualne przepisy podatkowe. Na jego podstawie uzupełnienie deklaracji podatkowej PIT-38 w zakresie odpłatnego zbycia walut wirtualnych stanie się szybkie i łatwe.

Jako nieliczni posiadamy w ofercie plany ułatwiające rozliczenia transakcji dokonane przed rokiem 2019 (tj. przed ustawą określającą sposób opodatkowania kryptowalut). Dowiedz się więcej »


Dostępne plany

Plan
Funkcjonalność
Cena
Darmowy
Darmowy plan, który umożliwia import transakcji do systemu i wygenerowanie przykładowego dokumentu. W ramach darmowego planu można wygenerować raport do 10 transakcji.
0 zł
Mini
Umożliwia wygenerowanie dokumentacji dla maksymalnie 40 transakcji, wsparcie importu przez API dla niektórych giełd może być ograniczone
39 zł / rok
Standard
Posiada maksymalny limit 100 transakcji
169 zł / rok
Rozszerzony
Posiada maksymalny limit 300 transakcji
349 zł / rok
Pro
Posiada maksymalny limit 500 transakcji, priorytetowe wsparcie techniczne
599 zł / rok
Nielimitowany
Brak ograniczeń dla ilości transakcji, priorytetowe wsparcie techniczne
799 zł / rok

Każdy wariant umożliwia wprowadzenie danych z wielu giełd za pomocą kluczy API lub plików z historią wygenerowanych na giełdach. Dostępność poszczególnych metod importu uzależniona jest od konkretnej giełdy.

Wypróbuj aplikację za darmo

Narzędzie do rozliczania przetestujesz za darmo po rejestracji w Panelu Klienta. Wybierz jeden z dostępnych planów demonstracyjnych i zapoznaj się z platformą. Bez dodatkowych opłat zaimportujesz swoje transakcje z wielu giełd kryptowalut, takich jak Binance, Zonda, Coinbase, Crypto.com i wielu innych.


Rozlicz kryptowaluty zgodnie z aktualnymi przepisami

Dokumentacja podatkowa zawiera uporządkowane chronologicznie zestawienie operacji z giełd użytkownika wraz z przychodami i kosztami wynikającymi z charakteru poszczególnych transakcji. Aplikacja rozpozna bowiem, czy dana operacja rodzi skutki podatkowe (odpłatne zbycie kryptowalut), czy też nie (np. wymiana jednej kryptowaluty na inną), a w przypadku wymiany kryptowaluty na walutę obcą, pobierze właściwy kurs i zaaplikuje ją do wyliczeń. Sumaryczną wartość przychodów i kosztów można użyć do uzupełnienia deklaracji podatkowej PIT-38. Jeżeli masz problem z jej uzupełnieniem, warto zwrócić się do profesjonalnego biura księgowego lub doradcy podatkowego z wygenerowanym raportem podatkowym.

Plany dla aktualnych przepisów podatkowych (od roku 2019) dostępne są w kilku wariantach oferujących różne limity maksymalnej ilości transakcji. W bezpłatnej demonstracyjnej wersji produktu poznasz całkowitą ilość transakcji, dzięki czemu będziesz mógł wybrać optymalny plan dla siebie.


Nie tylko miniony rok

W aplikacji wygenerujesz dokumentację podatkową nie tylko za poprzedni rok, ale również za lata ubiegłe. Zatem, jeżeli zapomniałeś złożyć deklaracje podatkowe w poprzednich latach, to nasza platforma również w tym pomoże, podliczając zobowiązania podatkowe dla kryptowalut nie tylko od roku 2019, ale również za lata 2017 i 2018.

Na szczególną uwagę zasługuje rok 2019, w którym poniesione, a nierozliczone koszty w poprzednich latach należy wykazać właśnie w deklaracji za 2019 rok.


Rozliczanie NFT

Jeżeli interesuje Cię rozliczanie NFT na dużą skalę, skontaktuj się z nami – sprawdzimy jak możemy Ci pomóc.


Rozliczenia za rok 2017 i 2018

Jako nieliczni (jeśli nie jedyni) posiadamy ofertę skierowaną do osób, które wciąż nie rozliczyły swoich operacji w kryptowalutach w roku 2017 lub 2018.

W skład dokumentacji wchodzą standardowo 3 dokumenty: (1) zbiorcze zestawienie operacji z giełd użytkownika w kolejności chronologicznej, (2) zestawienie operacji tworzących zdarzenia podatkowe na gruncie podatku dochodowego oraz (3) informacje o nierozliczonych kosztach w roku podatkowym do ujęcia w przyszłych latach.
Generowany może być także dodatkowy dokument (4) w przypadku, gdy użytkownik dokonywał operacje klasyfikowane do innych źródeł dochodu.

Wygenerowane dane z tabeli dokumencie (2) można użyć, aby wpisać, bądź uzupełnić dane zawarte w PIT-36 klasyfikowane jako prawa majątkowe (rubryka D, prawa autorskie i pokrewne). Jeżeli masz problem z uzupełnieniem deklaracji podatkowej, warto zwrócić się do profesjonalnego biura księgowego lub doradcy podatkowego z wygenerowaną dokumentacją.

Plany dla rozliczeń za rok podatkowy 2017 i 2018 dostępne są w dwóch wariantach: Individual Standard oraz Individual Premium.

Plan
FIFO Standard
FIFO Premium
Ilość obsługiwanych giełd 
1
wiele
Możliwość dodawania
niestandardowych plików giełd 
 
 
Generowanie tabeli z wszystkimi
transakcjami na giełdach 
PDF
PDF
Generowanie tabeli z uzyskanymi
przychodami wraz z sumą 
PDF
PDF
Tabela z nierozliczonymi kosztami
na kolejne lata podatkowe 
PDF, RKF
PDF, RKF
Import nierozliczonych kosztów
CSV, RKF
CSV, RKF

Jeżeli jesteś zainteresowany rozliczeniem transakcji za wcześniejsze lata, napisz do nas.

Lista dostępnych planów: