Rozliczanie Binance

Strona Binance

Przejdź do: Parametry | Generowanie kluczy APIEksport plików

Parametry

OperacjaAPIImport pliku
Kupno / sprzedaż
Wypłaty środków
Hard-fork
Program partnerski
Konwersja na BNB
Airdropy / ręczne naliczenia

Generowanie kluczy API

Aby umożliwić synchronizację historii operacji przez nasz system, zalecamy wygenerowanie dedykowanego klucza API na platformie Binance i nie współdzielenie go z innymi aplikacjami. Tym samym odradzamy korzystania z wygenerowanych wcześniej kluczy API dla innych aplikacji.

Wymagane uprawnienia klucza API to: Odczyt danych. Adres IP dla filtra: 195.242.116.113.

Instrukcja generowania kluczy API

Po zalogowaniu się na Binance, rozwijamy menu na górze strony klikając w ikonkę , a następnie wybieramy z menu „Ustawienia API” lub korzystamy z linka: https://www.binance.com/pl/usercenter/settings/api-management :

Nadajemy nazwę dla naszego klucza i klikamy na „Utworzenie klucza API„:

Możemy być poproszeni o autoryzację zmiany kodem 2FA:

Na nasz adres e-mail zostanie wysłany link do potwierdzenia operacji.

Klikamy na otrzymany w wiadomości link.

Powinna pojawić nam się strona z wygenerowanym kluczem API. Klucz prywatny będzie wyświetlony przez ograniczony czas – podczas jego tworzenia i konfiguracji. Jeżeli nie zachowasz go – konieczne będzie potwórzenie procedury od początku.

Klucz API oraz klucz prywatny mogą być skopiowane do profilu w Panelu Klienta na naszej platformie.

Zalecamy dostosowanie uprawnień, aby dodatkowo wzmocnić bezpieczeństwo swojego konta. W tym celu klikamy na przycisk „Zmień uprawnienia”:

Następnie upewniamy się, że uprawnienia API to wyłącznie „Odczyt danych”. Oznacza to najprawdopodobniej konieczność odznaczenia pola „Handel”.

W polu autoryzacji po adresie IP wpisujemy adres 195.242.116.113:

Zatwierdzamy zmiany przyciskiem „Zapisz”:

Możemy zostać poproszeni o dodatkową autoryzację kodem 2FA:

Na koniec należy skopiować wygenerowany klucz API i klucz prywatny do odpowiednich pól w profilu w Panelu Klienta (klucz API jako Key, a klucz prywatny jako Secret).


Eksport plików

Aby zapewnić kompletną historię, należy pobrać pliki z 3 źródeł na Binance:
– historię wymian (trades),
– historię wypłat (withdrawals),
– historię konwersji wymian końcówek (small asset conversion).

Eksport historii wymian

Aby pobrać historię za pełny rok, należy pobrać 4 pliki – za każdy kwartał, ponieważ Binance nie umożliwia pobierania historii dla okresów dłuższych niż 3 miesiące. Historię wymian można pobrać wchodząc w Zlecenia > Historia transakcji (Orders > Trade History). Po każdorazowym wybraniu kolejnego kwartału, należy pobrać historię klikając w Pobierz kompletną historię zleceń (Export Complete Trade History).

Można także skorzystać z poniższych linków (należy wcześniej zalogować się na Binance ):

Rok:

Linki:
(Wybierz rok)

Historia wymian na BNB

Obsługa importu plików z historią wymian na BNB (binance.com/pl/my/wallet/exchange/balance/dust/history ) nie jest obecnie wspierana przez import plików. Jeżeli korzystałeś z opcji konwersji drobnych wartości na BNB, prosimy o wprowadzenie danych przy użyciu kluczy API.

Historia ręcznych naliczeń

Jeżeli posiadasz historię widoczną po wejściu do Portfel > Portfel Spot > Historia ręcznych naliczeń (link: binance.com/pl/my/wallet/exchange/distribution-history ) z datami zawartymi w interesującym roku podatkowym, skorzystaj z kluczy API, aby transakcje zostały uwzględnione lub wprowadź je manualnie korzystając z opcji wprowadzania danych niestandardowych jako operacje typu Airdrop.

Eksport historii wypłat

Aby pobrać historię wypłat, należy zalogować się do Binance i odwiedzić link:
binance.binance.com/pl/my/wallet/exchange/history/withdraw
lub wejść w Portfel > Portfel spot, a następnie wybrać Historia wpłat i wypłat.

Następnie należy u góry strony wybrać Wypłata i zdefiniować zakres dat. Wybierając kolejno okresy 3-miesięczne, pobieramy historię za pomocą widocznego po prawej stronie linku Eksportuj historię wypłat. Zalecamy ustawienie dodatkowo filtru Status jako Completed, aby mieć pewność, że nasz system prawidłowo przetworzy plik.

Historia wypłat fiat nie jest potrzebna.

Nasz serwis używa plików cookies, aby dostarczać użytkownikom możliwość korzystania z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu wg polityki Google Analytics. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Rozumiem