Rozliczanie Coinbase

Strona Coinbase

Informacje ogólne

Strona dotyczy platformy Coinbase, jeżeli szukasz zaawansowanej wersji platformy, to przejdź do strony Coinbase Pro.

Dostępny jest import operacji za pomocą plików. Pliki mogą nie zawierać informacji o pobranych prowizjach dla wypłat, gdyż te dane mogą być niedostępne w wygenerowanym na Coinbase pliku.

Generowanie plików

Import operacji poprzez plik CSV wygenerowany na platformie Coinbase daje możliwość importu historii wymian, a także uzyskanych nagród.

Aby zaimportować operacje na platformę rozlicz kryptowaluty z Coinbase, zaloguj się przez przeglądarkę i wybierz z menu po prawej stronie zakładkę Reports .

Następnie wybierz przycisk Generate report.

W wyświetlonym formularzu wybierz zakres dat jako rok rozliczeniowy.

Po upewnieniu się, że w kolejnych polach zaznaczono All assets oraz All transactions, kliknij przycisk Generate report przy opcji CSV report:

Poczekaj aż generowanie raportu zostanie ukończone.

Gdy raport zostanie wygenerowany, pojawi się przycisk Download, który należy kliknąć, aby pobrać plik.

Tak zapisany plik należy zaimportować do profilu w systemie rozliczkryptowaluty.pl.

Plik może nie zawierać informacji o opłatach związanych z wypłatą środków. Aby uwzględnić te operacje lub dodać informacje o prowizjach, można opcjonalnie wprowadzić te operacje ręcznie korzystając z opcji importu pliku generycznego, lecz nie jest to niezbędne z perspektywy rozliczeń podatkowych. Informacje o wypłacie każdego z aktywów znaleźć można po wejściu w zakładkę Assets , a następnie po wybranie aktywa i zakładki Wallet dostępna będzie historia operacji. Kliknięcie na wybraną wyświetli więcej informacji, w których znaleźć będzie można informację o prowizji.

Nasz serwis używa plików cookies, aby dostarczać użytkownikom możliwość korzystania z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu wg polityki Google Analytics. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Rozumiem