Strona główna

Rozlicz kryptowaluty w poprawny sposób

Obrót kryptowalutami powoduje konieczność uwzględnienia zysków lub strat za poprzedni rok w zeznaniu podatkowym poprzez złożenie deklaracji PIT. Poprawne rozliczenie kryptowalut bywa bardzo czasochłonne i może budzić wątpliwości, w jaki sposób należy prawidłowo to zrobić.

Do niedawna rynek kryptowalut w Polsce nie był uregulowany, przez co nie istniały przepisy dotyczące ich opodatkowywania. Wraz z początkiem 2019 roku weszły przepisy regulujące zasady opodatkowania kryptowalut (walut wirtualnych), lecz nie obejmują one operacji wykonanych w latach poprzednich. Operacje związane z kryptowalutami w 2018 roku należy rozliczyć na dotychczasowych zasadach.

Wychodząc naprzeciw problemom związanym z rzetelną dokumentacją związaną z obrotem kryptowalutami takimi jak Bitcoin, Ethereum, czy Litecoin, powstał system do wspomagania rozliczeń transakcji z ich udziałem. Bierzemy pod uwagę interpretacje w zakresie podatku dochodowego, jak również zalecenia z komunikatu Ministerstwa Finansów, dotyczącego sposobu, w jaki należy rozliczać kryptowaluty. Prawidłowość wyników generowanych przez nasz system zapewnia wsparcie współpracujących z nami doradców podatkowych specjalizujących się w rozliczaniu kryptowalut.

Po wprowadzeniu danych związanych z historią transakcji na giełdach wygenerujemy dla ciebie raport, dzięki któremu określisz dochody z tytułu handlu kryptowalutami, co znacząco ułatwi zarówno wypełnienie deklaracji podatkowej, jak i sporządzenie dokumentacji podatkowo-rozliczeniowej. Więcej informacji znajdziesz na stronie O systemie.

Obsługujemy najpopularniejsze giełdy kryptowalut i ciągle pracujemy nad dodaniem nowych. Nasz system umożliwia także wprowadzenie transakcji nieobsługiwanych bezpośrednio przez nasz system (po wcześniejszym przygotowaniu odpowiedniego pliku). System do rozliczeń kryptowalut daje także możliwość zaimportowania nierozliczonych kosztów z poprzednich lat.